Protože dřevo potřeboval pořádně opracovat, musel si postavit lešení. „Ze štaflí se vršky nedělají dobře. Navíc držet motorku nahoře nad hlavou delší dobu je fyzicky náročné,“ vysvětlil Pučelík, který se vyučil truhlářem, ale před čtyřmi lety ho zlákalo právě řezbářství. Tomu se však věnuje jako svému koníčku. „Kdybych to měl jako povinnost, vytratila by se z práce radost,“ myslí si.

Někdy se do tvorby zabere tolik, že úplně přestane vnímat čas. Přestávku si dá jenom ve chvíli, kdy dojde v pile benzín. „Někdy se teprve večer kouknu a divím se, kolik jsem toho udělal. Stává se, že ani necítím únavu, bolest rukou, až třeba další den,“ popsal Pučelík.

O uplynulém víkendu se v Holýšově konal rockový festival Pekelný poloostrov. Šlo o letošní dosud největší hudební akci v Plzeňském kraji.
Rockový mejdan přilákal tisíce lidí. Na Pekelném poloostrově hrály i Tři sestry

Na čerta se moc těšil, protože pekelnou bytost ještě nevyřezával. „Lidské postavě nemůžete jen tak udělat třeba každou nohu jinak velkou, tady jsem se pořádně vyřádil,“ řekl. Jeho výsledné dílo, jež stojí u Čertova kamene nedaleko Babylonu, obdivovaly o uplynulém víkendu desítky lidí. „Radost, kterou lidi mají, je pro mě největší odměnou,“ uzavřel.