V jeho úsilí mu pomáhají lidé z celé republiky, náš region nevyjímaje.

„Jen na Domažlicku je více než 250 Dobrých andělů," říká Petr Sýkora. Dárci pomáhají pravidelně, každý měsíc. Vždy vidí konkrétní příběhy rodin, kterým pomohli.

Pomáhá i paní Anna z Domažlic, která sama před rokem a půl prodělala onkologické onemocnění.

„Když jsem při svých několikatýdenních pobytech v motolské nemocnici viděla nemocné děti a sama jsem se vyléčila, jako poděkování osudu jsem svoji rodinu požádala, abychom pravidelně v rámci Dobrého anděla pomáhali. Dětských pacientů je mi velmi líto, pomoc si jejich rodiny určitě zaslouží."

Podobně pomohlo už více než 40 000 dárců, Dobrých andělů přispívajících pravidelně je 2 500. Od listopadu 2011 nadace rozdělila více než 170 milionů korun.
Na otázku, jaká výše příspěvku je ideální, odpověděl Petr Sýkora: „Správná výše příspěvku je ta, která v domácím rozpočtu nechybí. Darování by mělo být radost, ne starost."

Všechny finanční příspěvky, které do Dobrého anděla přijdou v daném měsíci, jsou vždy první den následujícího měsíce odeslány rodinám s dětmi.
Před několika dny převzal zakladatel nadace Petr Sýkora Cenu Arnošta Lustiga za rok 2014 za zásluhy o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot, jakými jsou zejména odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost.