"Od čtvrtka nám televize nejde vůbec. Lidem, kteří chytali stále analog jde Nova. Dnes je navíc mlha, takže podle našich zkušeností je příjem zhoršený. Co jsme si tu se signálemn užili, to nemá obdoby. Než přišlo na změnu kanálů z 38 na 34, tak to nějaký čas negungovalo. Až na základě našich stížností jsme mohli digitální vysílání sledovat od minulé soboty, ale jen do čtvrtku, kdy je ve 23 hodin zřejmě vypnu a přeměnili kanál. Od té doby ani ťuk," říká obyvatelka Prapořiště paní Jaroslava.

Její líčení potvrzuje i prodejce set top boxů a odborník na digitální vysílání Davis Rácz.

"Skutečně lidem v Prapořišti televize vůbec nejde. A nejsou sami. televizi nemohou sledovat ani lidé ve Kdyni, kteří bydlí v rodinných domcích. Vysílací ´lalok´ z Vraního vrchu Kdyňsko špatně pokrývá, do některých míst prostě nedosáhne. Prostě je vyzařovací signál z Vraního vrchu slabý. Mám zprávu i ze Štítovek, kde měl jeden pán signáíl o stoprocentní kvalitě a nyní, po změně kanálů, má signál na 33 %," říká Rácz s tím, že se od pátečního rána na něj už obrátily stovky lidí, kteří nemohou sledovat televizi.

Podle jeho slov jsou na tom dobře ti, kteří sledují teelvizní vysílání ze společných antén vybavených zesilovačem. To však za předpokladu, že majitelé domů nechali anténní systém přeladit z 38 na 34 kanál, respektive zařídili také příjem komerčních televizí z kanálu 48.

"Co mám zprávy, bez televize jsou v Domažlicích například ulice Mánesova, Kunešova a 17. listopadu. Těm televize vůbec nejde, nezabezpečili tam včas potřebné vložky do anténního zesilovače," dodává Rácz s tím, že lidé jsou naštvaní, přitom stát by měl ze zákona zajistit příjem televize.

"Jenom platíme. A nevím, co dělají důchodci, jak si s touhle situací poradí. Nás už doba vycvičila k zvládání obsluhy elektrotechniky, ale co chudáci senioři? Vždyť ti si musejí na seřízení set-top-boxu sehnat odborníka - a platit, a platit," myslí si Jaroslava Balounová.

Rada, aby se kvalita vysílání na Domažlicku zlepšila, je jediná. Všichni, kteří nejsou spokojeni s tím, jakým způsobem a v jaké kvalitě přijímají televizní vysílání, by měli ´bombardovat´ Radiokomunikace, jejich linku pro poruchy - 844 111 154.