„Snahou této akce je seznámit lidi s koňmi, přírodou, ukázkami práce s těmito zvířaty a samozřejmě příjemné posezení.“ uvedla majitelka farmy Michaela Kozová.

K vidění zde byly ukázky takzvaného, jezdeckého pokru který je podle slov majitelky farmy mezi diváky velmi oblíbenou soutěží. nechybělo ani vrhání nožů či tomahavku.

Největší atrakcí bylo vystoupení Štěpána Musila ze soukromé stáje AŠ, který předvedl přirozenou práci s koňmi, vesternové uzdění, ježdění bez sedla a slalom.

„Štěpán patří mezi nejšikovnější jezdce a vždy překvapí něčím novým. Do Svržna pravidelně přijede na koni a zrovna tak se vrací domů,“ pokračuje Kozová.

Děti se těšily z jízdy na koni a dospělí si pochutnávali na specialitách na grilu. Během celého odpoledne si mohli návštěvníci prohlížet svrženské stáje a večer zatančit pod stanem za doprovodu kapelou Lenka & K band.

„Jezdím sem pravidelně. Pokaždé zde zažiju moc hezké a zajímavé odpoledne. Je tady pořád na co koukat a večerní zábava se pokaždé vydaří. Líbí se mi, že si tu přijdou na své všichni,“ řekl Deníku Tomáš Hanák z Domažlic.

Stalo se již tradicí, že děti, které přinesou vlastnoručně namalovaný obrázek s tematikou koně, mají vstup zdarma. „Prodané vstupenky jsou slosovatelné. Pro výherce losování máme připravené hodnotné ceny,“ dodala Michaela Kozová.

Majitelé farmy zvou své příznivce na Hubertovu jízdu s ukázkou parkuru koní, kterou pořádají 18. října ve Svržně.