Romana Dilingaiová, 13 let, Domažlice

Nejdřív pojedeme s našima k prababičce na Slovensko, tam se velmi těším. Až se vrátím, budu si užívat, že se nemusím učit, a budu chodit ven s kamarády. Možná že pojedu na tábor, ale to ještě není jisté. Ideální prázdniny si představuji někde v exotické zemi u moře s kamarády.

Anna Kučerová, 12 let, Domažlice

O prázdninách nejdřív jedeme s našima na dovolenou do jižních Čech a pak do severních Čech k babičce. Až se vrátím, budu odpočívat.
Kdybych mohla, strávila bych prázdniny ve Francii. Prohlédla bych si celou Paříž, protože mám velmi ráda památky.

Tereza Brožová, 12 let, Domažlice

Těším se na celé prázdniny, ale hlavně na dovolenou do Náchoda, kam s našima odjíždím příští týden. Pak pojedu ke koním do Svržna. Zbytek prázdnin si užiji s kamarády. Kdyby to šlo, prázdniny bych prožila nejraději celé v Anglii, kterou mám hodně ráda. Taky bych si koupila koně.

Sára Marešová, 12 let, Třebnice

Bude volno a žádné učení, už to je bezva. V sobotu odjíždím na pionýrský tábor do Újezda, pak pojedu na koňský tábor do Horšovského Týna a ještě s našima na dovolenou na Slovensko. Můj sen je jet na celé prázdniny do Anglie nebo Francie. Fascinují mě pařížské památky.

Anna Housarová, 11 let, Újezd

Moc už se těším na dovolenou. Jedeme s rodiči na Šumavu, kde budeme jezdit na kole. Až se vrátím, budu chodit ven s kamarády a hodně se těším na Chodské slavnosti, kam si společně vyrazíme. Kdybych mohla, strávila bych celé prázdniny v Americe, kde bych si prohlížela památky.

Karolína Váchalová, 13 let, Domažlice

Každý den si budu užívat s kamarádkami. Budeme chodit ven, jezdit na koupák a přespávat u sebe. Možná vyrazíme s rodiči do Anglie.
Můj sen by bylo odletět sama alespoň na týden na Maledivy a u moře tam relaxovat, koupat se, nic nedělat a jen si užívat.

Tomáš Feil,12 let, Domažlice

Těším se na dovolenou. S našima jedem na Moravu a na Slovensko. Chvíli budu u babičky a pak pojedu na chalupu. Tam se moc těším, protože budu dědovi pomáhat v lese, což mě hodně baví. Rád bych jel do hezké zoologické zahrady a nebo k moři. Bál bych se ale cesty letadlem.

Šimon Batko, 12 let, Domažlice

Prázdniny jsou super, i kdybych je měl strávit doma. To ale nehrozí. Moc se těším, až s taťkou vyrazím někam kamionem. Pak pojedu s dědou na chatu, kam jezdím hodně rád a kde budeme společně opravovat traktor. Kdybych mohl, cestoval bych o prázdninách po Americe.

Matyáš Švajner, 13 let, Česká Kubice

Hodně se těším na vodu na Ohři, kam pojedeme s našima. Jezdíme tak každý rok a nejlepší je, že můžu řídit celou kanoi. Docela se těším i na to, že budu našim pomáhat doma. Moc bych chtěl jet s našima na 14 dní do Chorvatska. Koupal bych se a užíval si pohodu u moře.

Tomáš Micka, 13 let, Domažlice

Nejvíc se těším na prababičku, kterou jsem dlouho neviděl. Přijede z Františkových Lázní a bude tady s námi celý měsíc. Pak ještě pojedu na čtrnáct dní na Bystřici na skautský tábor. Můj sen by byl letět s našima a bráchou na celé prázdniny do Ameriky a procestovat, co by se za dva měsíce stihlo.

Ivan Pešek, 12 let, Kdyně

Hned po vysvědčení jedeme s našima na dovolenou na Lipno. Tam se hodně těším, protože tam budu chytat ryby. Pak ještě pojedu na vodácký tábor. Ideální prázdniny bych si představoval tak, že bych si koupil pořádné rybářské vybavení a odjel bych k moři chytat žraloky.

Vladimír Hubený, 14 let, Domažlice

Těším se k babičce a dědovi do Peček, kam jedeme se sestrou na 14 dní. Pak se musím vrátit domů, protože mě čeká soustředění s bassebalem. Zbylý měsíc budu chodit s kamarády ven a na koupaliště. Rád bych letěl na Hawai. Procestoval bych alespoň jeden ostrov a pak bych si užíval u moře.