„Dalších zhruba 50 lidí přišlo přímo do Lomečku, kde je cíl pochodu. Připočtu- li zhruba čtyřicet pořadatelů, je to přibližně 850 lidí pohromadě a to je moc dobrá účast. Do Prčic šlo letos 22 tisíc lidí, ale Prčicím konkurovat nechceme. My spoléháme na věrné a každoroční účastníky. Na startu k vidění i krásný veterán Petra Šindeláře," řekl za pořadatele Milan Zajíc.

Tento vyhlášený turistický pochod každoročně absolvují staří i mladí.
Nejstaršími účastníky byli letos šestasedmdesátiletá Marie Štilerová a dvaaosmdesátiletý Václav Šváb, oba z Plzně. Oba obdrželi keramickou botičku, jež je symbolem pochodu.

Předseda spolku zahrádkářů, kteří pochod pořádají, Miroslav Bayer odměnil keramickou botičkou i členy místního zahrádkářského spolku.
Za dlouholetou práci a u příležitosti svých životních jubileí dostali keramickou botičku Alena Pechová, Brigitta Barešová a Václav Halada.
„Poděkování si zaslouží i celý pořadatelský tým, do kterého letos patřili i žáci a žákyně 9. B Masarykovy školy ve Kdyni, kteří zabezpečovali kontrolní stanoviště. Chlapci a děvčata se svého úkolu ujali příkladně a zodpovědně," pokračoval Zajíc.

„Zkusili jsme si, jaké to je, když celá třída táhne za jeden provaz. Bohužel ne všichni pochopili oč nám jde," řekla jedna z dívek.
„Celá třída má od zahrádkářů slíbený areál na oslavu konce školního roku a věřím, že se dětem od zahrádkářů dostalo i nějakého bonusu. Dobrá práce zaslouží ocenění," doplnil Zajíc.

Na Bůtu se každoročně sjedou všichni místní, ale i lidé ze širokého okolí. Ta letošní dokonce vítala i cizince, který do Chodské Lhoty dorazil až z Dubnice nad Váhom.

Bůtu přijel pozdravit za Slovenské turisty, předsedovi zahrádkářů předal vlaječku se znakem Dubnice nad Váhom a také svoji čepici.
„Bůta je ve Lhotě druhá pouť. Stálé účastníky máme v okolních vesnicích, ale Bůťáci jsou rozeseti i po celé republice. Všem za účast jménem pořadatelů děkuji a za rok 21. května 2016 na shledanou," dodává Zajíc