Vítězství a třetí příčku ukořistili při závodě ´železných hasičů´ v sousedním okresním městě zástupci našeho regionu. Dílský Pavel Kouřík zvítězil, klenečský Jiří Hnyk, který si vloni z Tachova odvezl putovní pohár, obsadil tentokrát bronzovou příčku.

Jaký byl z jeho pohledu letošní tachovský ´železný hasič´? „Soutěž to byla celkem slušná, byli jsme tam s Jirkou Hnykem i minulý rok. Byl to tehdy úplně první závod TFA, který jsme absolvovali. Letos byla trať postavená trošku jinak než vloni, kdy se muselo vybíhat do sjezdovky, kdežto teď se závodilo pod sjezdovkou," upozorňuje Kouřík.

Řekl Deníku, jak se mu závod jevil.

„Trať byla docela rychlá, celou jsem ji zdolal za 146 vteřin (přesně 146,25 s). Začínalo se roztažením B hadic, pak následovalo 60 úderů v hammerboxu, překonání dvoumetrové bariéry, přemístění 80kilové figuríny, přenášení barelů, výstup na čtyřmetrové lešení a vytažení barelu o hmotnosti 25 kg. Pak se muselo z lešení dolů a následoval přeskok menší bariéry a krátký běh do cíle," popisuje jakoby nic hasič Kouřík.

Ten do závodu nastoupil dvakrát. „Nejprve jsem běžel s aktivním dýchacím přístrojem v těžší kategorii. Špatně mi spočítali údery na hammerboxu, podal jsem protest a druhý pokus jsem musel běžet v kategorii druhé, tedy lehčí, protože by mi nestačil vzduch v lahvi," vysvětluje s tím, že vítězný pokus byl posledním v celé soutěži.

Co říká tomu, že spolu s kolegou Hnykem skončili oba ´na bedně´? „Super! Zúročili jsme trénink, který jsme někdy i spolu absolvovali během zimy. Sníh nebyl, takže jsme například vybíhali sjezdovku na Sádek," popisuje Kouřík.

Již nyní se připravuje na další závody TFA. „17. května bude v Milevsku, kde jsem závodil v zimě, jarní kolo soutěže TFA. Důležitý bude závod Šumavské ligy 31. května ve Spůli," zakončil Kouřík.