„Inspirací pro její zřízení byly podobné knihovny, kterých je třeba po Praze i jinde docela hodně," říká Bořivoj Novotný, jehož firma Vinička provozuje babylonský areál.

„Skříňka pochází ze sběrného dvora, ale je velmi zachovalá. Jen jsme upravili spodní část, aby se případně nepřeklopila," popsal ředitel DTS Jaroslav Zavadil.
„Knihy a časopisy do ní připravila domažlická Městská knihovna Boženy Němcové," připomněl místostarosta Domažlic Stanislav Antoš (KDU-ČSL).

Tituly, které jsou na babylonské pláži k dispozici, pocházejí z vyřazených položek, které již nefigurují v majetku domažlické knihovny.

Jednotlivé fochy jsou tematicky rozdělené. Vrchní slouží pro uskladnění časopisů, další pro beletrii nebo knížky pro děti.

„Návštěvníci pláže si mohou zdarma vypůjčit a přečíst knihy a časopisy a pak je zase do knihovny vrátit či přidat svoje, které už nepotřebují," popsal princip místostarosta Zdeněk Novák (SPMD), který byl instalaci nové plážové knihovny také přítomen.

„Je to jistě skvělá novinka. Při lenošení na pláži se oddechové čtení bude určitě hodit. Já jsem podobnou službu už využila. Při letním výletu jsem si podobné knihovny všimla na nádraží ve Františkových Lázních. Půjčila jsem si tam jednu harlekýnku," popsala svoji zkušenost Barbora Podlipská.