Jako každoročně jej pořádá místní sbor dobrovolných hasičů. Ani zde nechyběla bohatá tombola, která se však podobala rébusu. Pod názvy, jako koření noci, veverky, dřevo do hrnce či hlína, bylo opravdu těžké představit si o jakou výhru se jedná.

„Vyhrála jsem prasečí hlavu, tak si dáme tlačenku a ovar. Zdejší bály jsou vždy vydařené. I když jsem po těžkém úrazu, nenechala jsem si ho ujít,“ řekla Deníku Vlasta Mikalčíková, která přijela až z Klatov.

Babský bál se letos v Pasečnici konal už po desáté, a proto na účastníky čekalo příjemné překvapení v podobě vystoupení tanečního páru Dušan a Iva, kteří předvedli latinsko– americké tance.

„Babský bál býval původně ve Stráži. Když tam zavřeli hospodu, tak jsme tuto tradici převzali my. Tento bál se těší poměrně velké oblibě a rok od roku chodí více lidí nejen z Pasečnice, ale i z okolních vesnic,“ uvedla za SDH Pasečnice Milena Kaufnerová a dodala, že velkou radost mají z toho, že i mladí lidé našli cestu k tomuto druhu zábavy.

K tanci vyhrávala dechová hudba Hájenka. Nechybělo zde ani vyhlášení sóla novomanželům, kteří byli poněkud překvapení, protože jejich svatba proběhla v přísném utajení.

Vydařený večer se nesl ve znamení špacírky, dámské volenky, při níž každá žena dostala od svého tanečníka karafiát. Po půlnoci na svátek svatého Valentýna byla vyhlášena volenka zamilovaných a páry se mohly navzájem obdarovat červenými čokoládovými srdíčky.