„Důležité je, že pěstuji český česnek,“ zdůrazňuje Kauer. „Odrůd je dnes mnoho, zrovna teď například pěstuji Dukát, který je nenáročný a na který nedám dopustit, a Havrana, který je krásně do modra, obě odrůdy jsou krásně veliké a mají silné aroma. Nově zkouším odrůdy jménem Zach a Karel, u kterého se ještě nechám překvapit, jak vůbec bude vypadat,“ popisuje vášnivě pěstitel.

Odrůdy kvalitního česneku, které pěstuje na zahrádce svého domu si objednává z celé republiky. Několik kilogramů jeho proslulého česneku je pak možné zakoupit například na každoroční podzimní výstavě holýšovských zahrádkářů.

„Poslední roky to vypadá tak, že v devět začne výstava a ve čtvrt na deset mi volají, že je česnek vyprodaný, ať přivezu další,“ směje se Kauer. „Míval jsem ho původně jen pro vlastní potřebu, lidi ho ale teď znají a chce ho každý a je hned pryč,“ dodává pěstitel. „Koupí ho u mě mnohem levněji, je to dobrý kvalitní český česnek, není z Polska nebo Číny a je to na jeho chuti opravdu pozvat,“ tvrdí Kauer, který si rád dopřeje topinku se svým vlastním česnekem.

Pěstitel ve stručnosti popisuje i svůj návod na dobrý česnek:

„Nejprve se musí včas naorat půda, aby byla kyprá, asi tak čtyři týdny před sázením. Já sázím kolem 25. října do hloubky pět až osm centimetrů a jenom vnější stroužky, ne vnitřní. Vzdálenost řádků by měla být 20 až 60 cm, vzdálenost mezi česnekem kolem 12 cm. Česnek zároveň na podzim mořím proti plísni.

Hnojím ho Celeritem  – 5 až 7 kg na ár. Dvě třetiny hnojiva použiji na podzim, třetinu pak zjara. Hnojivo by mělo obsahovat síru, ta totiž nejvíc pomáhá k tomu, aby byl česnek pěkně ostrý.

Půda se musí udržovat bez plevelu a pěkně kyprá, aby nevznikl spodní škraloup.

Když na jaře přijdou teploty, kdy je tak třikrát po sobě deset stupňů Celsia, postříkám ho přípravkem proti houbomilce  česnekové, což za čtrnáct dní opakuji. Jakmile česnek začne zjara vylézat, přihnojím ho ledkem vápenatým – 1 kg na ár, podruhé to udělám v polovině dubna a potom, když vyrazí paličky. Když paličky vyraší, musí se olámat a kdo tak neudělá, bude mít výnos poloviční. Pár se jich může ponechat, protože  jakmile se ty jejich ohnuté stvoly někdy v polovině července postaví, poznám, že se může sklízet. Další metodou je jeden česnek vyndat, a oloupat svrchní slupky neboli suknice – jakmile jsou čtyři, může se sklízet,“ radí Kauer.