Na silvestra kdosi ukradl z fary domažlického kostela na Náměstí Míru peníze, které byly z velké části výdělkem z vánočních adventních trhů i z dalších charitativních akcí či koncertů. A právě z této události vzešel i neotřelý název pořádané dobročinné akce Vokradená fara.

„Prvního ledna jsme přijali oznámení od pana faráře, že neznámý pachatel poškodil zámek u zadních dveří fary a vnikl do vnitřních prostor. Tam vypáčil dveře do kanceláře a ukradl trezor se 70 tisíci korunami,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Celková škoda se vyšplhala na 106 tisíc korun.

I když na místě byly odebrány kriminalistické stopy, pachatele se vypátrat nepodařilo. „Případ byl odložen,“ doplnila Brožová.

„Rozhodli jsme se domažlické faře pomoct,“ prozradila Lenka Harantová Štarmanová, jedna z iniciátorek a zároveň i jedna z vystupujících interpretů na charitativním koncertě.

Koncert zahájí v sedm hodin večer již zmíněná Lenka H. Štarmanová a K Band, dále vystoupí skupiny Zrcadla a ½ Rebel a v neposlední řadě spolek HarKor a parta nadšenců.

„Součástí koncertu bude i světelná show Jakuba Schira a Dana Kadlece a vystoupení taneční skupiny StreetDance Domažlice pod vedením Evy Denkové,“ dodala Lenka H. Štarmanová.

Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu služeb Diecézní charity Plzeň na Domažlicku.
Zvláštní poděkování vzkazují pořadatelé obci Česká Kubice, která také podala pomocnou ruku a poskytla příspěvek na pronájem sálu MKS.