Baskytarista známé rockové skupiny Katapult a také kapely Papper Jack nemusel o podpoře pro jižní Moravu dlouho přemýšlet. „Nejsem zedník, pokrývač, instalatér ani nedělám další jiné potřebné profese. Jsem vyučený kuchař-číšník a pak ještě muzikant. Chci hrát a rád právě tímhle způsobem přispěji těm, kteří to potřebují,“ uvedl Budka.

Charitativní koncert skupiny Papper Jack zorganizoval na tuto neděli a uskuteční se ve Lštění nedaleko Blížejova v areálu firmy Konstruktpol. „Budeme pod střechou, protože počasí je teď trochu nevyzpytatelné. Příchozí se mohou otestovat přímo na místě,“ informoval iniciátor akce.

Děti ze soukromé školy Adélka v Mašovicích u Meclova dostávaly ve středu vysvědčení se slovním hodnocením.
Vysvědčení jinak aneb Hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo

Událost odstartuje ve 20 hodin a posluchači se mohou těšit na známé hity od Boba Dylana, Rolling Stones nebo Kings. Zazní ale také nové kousky, které složil právě baskytarista Budka. „Během koronaviru jsem dal dohromady asi pětadvacet písní. Na koncertě uvedeme jedenáct dvanáct z nich. Jsou o životě a naději. Chceme pro lidi udělat hezký mejdan, na kterém se vybere co nejvíce peněz pro obce postižené tornádem,“ nastínil.

Přiznal, že vystupování před diváky už mu opravdu chybí. S kapelou Katapult naposledy hráli před rokem a půl. „Šňůru máme naplánovanou až na podzim, snad se kvůli epidemii zase nezruší. Hraji od svých čtrnácti let, takže bez muziky jsem skoro jako bez rukou a nohou,“ přiznal.