Až tříletý trest si může od soudu odnést otec žáka, který napadl ředitele poběžovické základní školy na Domažlicku. Třiačtyřicetiletý muž sám nahlásil případ policii již v lednu krátce poté, co udeřil čelem do nosu pětatřicetiletého ředitele školy.

„Vše je v rukách právníka, situaci necháme na soudech a uvidíme, jak dopadne,“ řekl po lednovém incidentu otec. V současné době však čelí trestnímu stíhání, což potvrdila i policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Muž je obviněn z trestného činu výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování,“ sdělila Brožová.

K fyzickému napadení ředitele školy Petra Lehnera rodičem žáka došlo kvůli předešlému konfliktu a šikaně. Ta se týkala syna zmíněného rodiče. Lehner ale u napadení žáka nebyl.

Výstavy Daleko odsud a Z Floridy do Domažlic můžete v Muzeu Chodska vidět do 13. května.
FOTO: Do Chodského hradu lákají dvě výstavy

„Dle informací od kolegů došlo k napadení o přestávce. Jeden žák strčil do druhého, ten se uhodil do hlavy a způsobil si tržnou ránu,“ popsal ředitel situaci s tím, že žákovi byla poskytnuta první pomoc přítomnými pedagogy- zdravotníky. O ošetření žáka se navíc sám přesvědčil.

Tento incident a diskuze mezi rodičem a Lehnerem na téma opakované šikany měla dohru týž den v ředitelně, kde došlo k hádce a poté fyzickému napadení.

„Své vyjádření jsem k případu vydal již v lednu, nic na něm neměním. Jak jsem tvrdil, není v mém zájmu kohokoli trestat nebo se někomu úmyslně mstít. Byl bych rád, kdyby byla tato kauza co nejdříve vyřešena, abychom nalezli klid na práci,“ řekl k současnému stavu a obvinění rodiče žáka ředitel Lehner.

Česká studánka byla odemčena v sobotu 6. dubna.
Odemykání České studánky upevňuje již řadu let přátelství s Německem