To všechno zvládl dnes čtyřiašedesátiletý muž bez jediné dopravní nehody. Osudným se mu stalo až okresní město Domažlice. Dosud totiž vše zvládl bez řidičského oprávnění, které dle svých slov nikdy nevlastnil.

Jeho slova potvrdila i mluvčí Městské policie Domažlice Ludmila Chladová.

„Muž jezdí bez řidičského průkazu už padesát let,“ řekla. Bezstarostná jízda mu skončila v úterý 30. července, kdy jeho vůz značky Opel monitorovali strážníci pomocí kamerového systému.

„Strážníci měli důvodné podezření, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Operátor kamerového systému zaznamenal, že vozidlo odjíždí z parkoviště u supermarketu Penny a hlídka vyrazila na místo. Muže zastavili v Rohově ulici,“ řekla dále Chladová. Dodala, že strážníci přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu. Muž je teď podezřelý ze spáchání přestupku.

V minulosti se obdobný případ v regionu zřejmě nevyskytl. Ačkoli se vedou statistické údaje o jízdě bez řidičského oprávnění, neexistuje však evidence dle délky období, po kterou řidič oprávnění nevlastní.

„Počítá se to jako maření výkonu. Nehodnotí se, jak dlouho jedinec užívá vozidlo bez řidičského oprávnění,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Za celou dobu, co jsem ve funkci, si však nevybavuji, že bychom evidovali takový případ,“ dodala.

Podobně hovoří i strážníci. „Opravdu si nevybavuji, že by tu něco podobného kdy bylo. Ani já, ani kolegové,“ potvrdila mluvčí Městské policie Domažlice Ludmila Chladová.