Účast na květnové okrskové soutěži v požárním sportu v Bělé nad Radbuzou a nákup nového kalového čerpadla do vybavení sboru jsou dvě nejaktuálnější události ze života mutěnínských hasičů.

Tamní sbor byl založen v roce 1888. Nyní sdružuje 31 členů, z nichž nejstarším je pan Antonín Karban. Ve spolku působí již 62 let. Věkový průměr mutěnínských hasičů je 38 let.

„Nyní kupujeme nové kalové čerpadlo, abychom se mohli dostat do všech sklepů, odkud je třeba vyčerpat vodu. Už je objednané, čekáme na jeho dodání,“ informoval velitel jednotky Petr Pekár. Další investicí z poslední doby je pořízení nového oblečení pro členy sboru.

Hasiči přispěli částkou tisíc korun na zorganizování dětského maškarního karnevalu. V plánu mají námětové prověřovací cvičení.

„Rádi bychom v jeho rámci vyzkoušeli kyvadlovou dálkovou dopravu vody,“ uvedl Pekár. Mutěnínští se ho pokusí zorganizovat ještě na jaře, pokud to nestihnou, tak se na něj dostane v podzimních měsících.

Na některých svých aktivitách hasiči spolupracují s obecním úřadem. Dvakrát ročně organizují sběr starého železa, pálí klestí a chystají se i na brigádu na úpravu oplocení vodárny. Každoroční tradicí je stavění májky.

Ke své činnosti využívají cisternový vůz, který před čtyřmi lety získali od hostouňských kolegů, kteří tehdy obměňovali svůj vozový park. K dispozici mají i klasickou požární stříkačku.

V loňském roce mutěnínský sbor organizoval okrskovou soutěž v požárním sportu. Zúčastnilo se jí pět mužstev a jeden tým žen. Divákům se představili i nejmladší hostouňští soptíci.

V listopadu hasiči nakoupili vybavení za 21 tisíc korun. Pořídili pákový odlehčený rozdělovač, hadice, proudnice a tři páry žáruvzdorných ochranných rukavic pro případ zásahu. Finanční prostředky byly čerpány z rozpočtu obce.