Hotovo má být do srpnové pouti, jež se váže k místnímu kostelu svatého Bartoloměje.

„Největší investiční akcí letošního roku, kterou připravujeme již několik let, je výstavba parkoviště na návsi za bytovými domy č. p. 54 a č. p. 55. Situace je zde, co se týče parkování vozidel, velice tíživá,“ vyjádřil se starosta obce Čestmír Šlajs. „V rámci projektu zde vznikne nová příjezdová komunikace mezi budovami a parkovací stání pro 18 osobních automobilů. Nezapomnělo se ani na chodce a po obvodu parkoviště bude vybudován chodník a veřejné osvětlení,“ upřesnil.

Jak uvedl, počátkem tohoto roku byla ve výběrovém řízení vysoutěžena nejnižší cena, a to 2 597 288 korun od společnosti Dybs Plzeň. „Z Plzeňského kraje, z programu rozvoje venkova, jsme dostali 500 000 Kč, dvojnásobnou částku 1 000 000 Kč vydělá obec letos z termínovaných vkladů u bank a zbytek ceny 1 097 288 Kč zaplatíme z našeho rozpočtu,“ shrnul náklady starosta Mutěnína.

Podle slov Čestmíra Šlajse je dokončení stavby předběžně dohodnuto na konec srpna. Aby se Mutěnínští mohli pochlubit návštěvníkům, kteří zavítají do obce na tradiční bartolomějskou pouť. (pd)