Osm svatebních obřadů museli v pátek 8. 8. 2008 stihnout matrikářky a zástupci Městského úřadu v Horšovském Týně. Od devíti hodin ráno až do páté odpoledne budou ´kmitat´ mezi radnicí, zámkem a zámeckým parkem.

„Máme dokonce více obřadů než vloni na 7. července,“ prozradila matrikářka Drahomíra Knížková. „Osmičky jsou asi pro snoubence zajímavější. Asi tak polovina z párů si rezervovala termín dlouho dopředu, ostatní s běžným předstihem. Poslední zájemci se ozvali asi pouhých čtrnáct dní předem.“ První z obřadů se uskutečnil na radnici, některé páry ale daly přednost kapli v zámku nebo zámeckému parku. „Na každý obřad máme vyhrazenou hodinu. Poslední pár oddáme v 17 hodin, ale místečko by se v dnešním nabitém dni ještě našlo,“ uvedla Knížková a dodala, že ´osmičkové´ svatby nijak nevybočují z normálu. „Žádné neobvyklé přání budoucí manželé neměli, přáli si třeba pustit hudbu z vlastního CD nebo si donesli vlastní recitaci k obřadu.“

V Domažlicích sev pátekuskutečnilo šest obřadů. Přáním některých snoubenců ale nemohlo město vyhovět. „Máme omezené možnosti míst pro obřady tím, že probíhají Chodské slavnosti. Svatby se tak nemohou konat například v zahradě Chodského hradu, ale jen v hradním atriu,“ vysvětlila Jaroslava Mlezivová ze správního odboru Městského úřadu v Domažlicích. Třemi osmičkami se bude ´pyšnit´ také čtvrtek 28. srpna. Snoubence ale nezaujal. „Na čtvrtek nemáme žádnou svatbu,“ uvedla horšovskotýnská matrikářka a její kolegyně z domažlické radnice se vyjádřila stejně.