Dočkaly se toužebně očekávaného Spacího dne, který se stal velmi oblíbenou tradicí nejen dětí, ale i jejich rodičů.

„Na spací den se děti velice těší. Nejenže spí jinde než doma, což už je pro ně samo o sobě dobrodružství, čeká je spousta soutěží a úkolů, za které jsou samozřejmě odměněny drobnými dárky. Dnes jsme kvůli děšti museli sáhnout po mokré variantě a vše se bude odehrávat ve školní družině,“ řekla vychovatelka ze školní družiny Blanka Petlánová s tím, že večer má pro děti kouzlo už proto, že s nimi soutěží i jejich rodiče.

„Letos budou muset děti společně s rodiči mimo jiné vyřešit případ vraždy nebo vytvořit reklamu. Poté, co rodiče odejdou, počkáme, až se setmí a děti musí projít zahradou hrůzy. Na zahradách svítí svíčky a strašidla jsou poschovávaní rodiče, kteří děti straší. To je snad nejoblíbenější část večera,“ pokračuje Petlánová.

„Hrozně se těšíme na strašidelnou zahradu. Už jsme ji zažily vloni a je to teda hodně strašidelné. Nejvíc jsme se bály dětí, které šly před námi a křičely,“ říkají Nikola Malíková a Klára Vaňková.


Z akce jsou nadšeni i rodiče.

„Myslím, že je velice hezké, že si můžeme společně hrát. Dcera je v páté třídě a chodíme každý rok. Sejdeme se a na děti si uděláme čas. Bohužel během roku toho času moc není,“ řekla jedna z přítomných maminek.


Při spacím dnu nemůže chybět ani táborák a opékání vuřtů.

„Chtěla bych moc poděkovat Antonínu Beckovi, který každý rok hraje na kytaru a pomáhá nám s přípravou,“ dodala Petlánová.