Odpadky poházené kolem domu na okraji obce, několik zásahů policie a také vyjádření od lidí, že jim objekt slouží k ubytování, se nelíbily vedení obce Draženov. Vše nechali uklidit, ale zároveň pozvali na kontrolu pracovníky Stavebního úřadu Domažlice.

„Jedná se o malý paneláček ve směru na Luženice. Máme podezření, že jeho privátní majitel tam ubytovává lidi, přestože dům není zkolaudovaný jako bytový objekt. Pozemky okolo jsou naše a po sezoně jsme tam kolem nasbírali čtyři pět pytlů odpadků," uvádí starosta Draženova Štěpán Sladký důvody, proč obec pozvala kontrolu.

„V objektu jsme měli minimálně tři případy, kdy se tam lidé porvali. Přijela tam policie a dotyční jí uvedli, že tam bydlí a platí nájem 6000 korun za měsíc, že se rozhádali. Vadí mi to, neboť objekt není zkolaudovaný k bydlení, ti lidé nic obci neplatí, a když tam likvidujeme odpady, je to na úkor ostatních občanů. Proto jsme pozvali na šetření úředníky," uvedl před časem Deníku starosta.

Kontrola se již uskutečnila.

„Za městský úřad tu byla paní Sladká a pan Zelenka, za obec já a místostarosta pan Selnar. Majitel pan Kostelecký uvedl, že tam nepronajímá byty, nýbrž kanceláře, takže nedělá nic v rozporu se stavením zákonem. Zároveň nám doložil, že odpady vyváží," uvedl draženovský starosta s tím, že byli ve spodním části objektu, kde je uložen materiál, ale do hořejší se nedostali.

To, že užívání objektu v rozporu se zákonem nebylo prokázáno, nám nezávisle na něm potvrdil i Radek Zelenka ze Stavebního úřadu Domažlice.

Obrátili jsme s žádostí o vysvětlení ohledně zmiňovaných odpadů na majitele nemovitosti.

„Je to dost podivné, protože se kontrola konala už podruhé a nic neprokázala. Zřejmě objekt chtěl koupit někdo jiný, možná je to i tím, že někomu vadíme, protože nepocházíme z okresu Domažlice. Objekt není užíván jako ubytovna, co se týče odpadků, viděli jsme tam i německá auta, jak tam z nich lidé vyhazovali tašky s odpady. Na podzim tam hodně sbírali Romové – a nejen oni – jablka a nechali tam po sobě binec, který jsme pak uklízeli," vyprávěl Deníku Josef Kostelecký.

Na místě jsme při pořizování snímků zaznamenali u východní stěny budovy auto bez značek a u zdi pohozené součástky bezpochyby náležející k automobilům. Může majitel objektu toto vysvětlit?

„Auto tam skutečně stojí. Jeho majiteli je někdo poškodil. Bohužel se mu cestou porouchalo, zřejmě náprava, a vůz nechal odstavený mezi Draženovem a Domažlicemi. Stálo to tam dva dny a bohužel mu na autě rozbili sklo, a dokonce je i prostřelili. Auto je muže, který tam má pronajatou kancelář," odpověděl Kostelecký.

V objektu má i vlastní kancelář, a odpady tudíž odváží.

„Mám větší auto a vše sám odvážím, protože jsem dostal nabídku od obce Draženov na vyvážení popelnice jednou za 14 dní, a to ročně za poplatek 5 500 korun. To je opravdu cena přitažená za pačesy," zakončil majitel Kostelecký.