„Zatím jsme zaznamenali maximálně tři stupně pod nulou, což by jablkům ublížit nemělo. Problém je však s mrazem ovlivněnou napjatou slupkou a česat v té době nelze. Je to jako s člověkem, který je při doteku náchylný k modřinám. Stejně tak bychom dopadli s plody. Netrháme zkrátka od sedmi, ale třeba až od jedenácti hodin,“ usmívá se spolumajitel sadů ve Vranově na Rokycansku Richard Schwarz.

Ilustrační snímek.
Navrhnout znak pro radnické policisty mohou i občané. Na výstavě ve Zbirohu

Úroda je podle jeho slov průměrná, přeloženo pro laiky tedy dobrá, a na řadě jsou nyní typicky zimní odrůdy: Idared, Najdared, Topaz nebo Golden delicious. „Prioritní je pro nás úcta k zákazníkům. Seznamujeme je s rodokmenem jablek i jejich všestranným využitím,“ říká muž, který před supermarkety s jejich neúprosnou politikou dává přednost ryze tuzemským odběratelům. Kromě dvou vlastních prodejen zásobuje školy, restaurace, nemocnice a jiná zařízení ve svém teritoriu. Dokázal obnovit vztahy s menšími prodejci, takže ve Vranově i v Plzni na Doubravce lze pořídit český česnek, cibuli, brambory, kmín nebo populární mošt.

Jiří Šámal.
Zemřel Jiří Šámal, prohrál boj se zákeřnou nemocí ALS

Sklizeň ve Vranově začínala v polovině září. S osvědčenými i novými brigádníky, z nichž se část věnovala zpočátku i švestkám a ti dalším Rubínům, Bohemii a Bohemii Goldu. Pak přišel na na řadu Šampion a Rosana. A když jsme u tohoto ovoce: v chodu je palírna pro gurmány.