A nejen to. V pekelníky se změní na přechodnou dobu nejen žáci, ale i učitelé. Prostě taková správná Čertí škola.

„Jsem hodný Lucifer, takže se mne ani ti nejmenší školáci nebojí,“ tvrdí ředitel Vladimír Duffek, který se prý cítí v kůži Lucifera jako ryba ve vodě.

Změnu v rozvrhu vítají i žáci, neboť při Čertí škole zažijí spoustu legrace.

„Na zahajovacím shromáždění, na které nás pozval sám Lucifer, nás přivítali v pekle čerti z osmé třídy,“ vypravují školáci a dodávají, že se poté vydali prozkoumávat pekelné kuchyně, kotelny i další zákoutí. Přitom plnili úkoly, jako například oblíbené ochutnávání lektvarů, absolvovali opičí dráhu a lovili v ´bleblajzu´.

„Při letošní Čertí škole jsme pro malé pekelníky připravili i nové disciplíny, například pavoučí dráhu. Po skončení soutěží měla velice těžkou práci porota, která musela vybrat nejkrásnější čerty. Ostatně ti vypadají rok od roku lépe, dokonalost sama,“ směje se Lucifer, který dostal až do příští Čertí školy celoroční dovolenou.

A kdo porotu tentokrát nejvíce zaujal?

„Z prvního stupně doslova oslnila porotce Barča Hiklová, z žáků navštěvujících druhý stupeň se porotě nejvíce líbila čertice Jana Hornová,“ prozrazují Mrákovští.

Ti na závěr Čertí školy využili příjemného kontrastu bílého sněhu s černou pekelnou barvou a vyfotili se před školou.

„Museli jsme toho využít, vždyť za ty roky, co Čertí školu provozujeme, byla sněhová nadílka vůbec poprvé,“ vysvětluje ředitel Duffek.

A protože čerti jsou zvyklí na pekelné teplo, po nezbytném fotografování zamířili z mrazivého nádvoří opět do příjemně vytopené školní budovy. Tam na ně už čekala ve třídách sladká mikulášská nadílka. A aby neměly čertovské síly ten den v mrákovské škole stoprocentní převahu, postaral se o protiklad čertů nebeský personál deváťáků, který postupně navštívil všechny třídy.

Čertí škola v Mrákově.