„Sháněli jsme na obměnu peníze, bohužel se nám nepodařilo nikde sehnat dotaci na rekonstrukci školní vývařovny,“ zmínil mrákovský starosta Josef Janeček.

„Z hygienických a kapacitních důvodů vybavení nevyhovovalo, bylo mnohdy ještě původní. Nakonec zastupitelstvo rozhodlo, že do renovace půjdeme s vlastními prostředky,“ doplnil ředitel mrákovské ZŠ Vladimír Duffek.

„Náklady dosáhnou na zhruba 4,5 milionu korun. Zahrnují kompletní stavební práce – obklady, podlahy, odpady, renovace elektrického vedení nebo zavedení nové vzduchotechniky. Nejdražší položkou je nové moderní vybavení – konvektomaty apod.,“ konkretizoval Duffek.

„Kuchyně vaří pro místní základní školu a školku a pro další dvě mateřské školy – v Tlumačově a na Pasečnici. Pro obědy si chodí i cizí strávníci, vývařovnu tak využívají maminky na mateřské dovolené a důchodci. Kapacita je nastavena na zhruba 300 jídel,“ dodal ředitel. V posledních dnech prázdnin si zaměstnankyně kuchyně nové vybavení vyzkouší, aby s nástupem nového školního roku byla vývařovna v plném provozu.

„Na tuto investiční akci nám přispěla i obec Česká Kubice, za což velmi děkujeme,“ uzavřel mrákovský starosta.