Stavba zesilovače nad Mrákovem, respektive Starým Klíčovem, se plánuje už pár let. „Stavět se měl ´na Vrchově´ a stát měl už na začátku letošního roku, ale nějak se to protahuje,“ sdělil starosta Mrákova Josef Janeček s tím, že pozemky, na kterých by měl vytoužený zesilovač ´vyrůst´, ovšem nepatří obci, ale soukromému majiteli.

Nějakou dobu nejprve trvalo, než se operátor domluvil s vlastníky dalších pozemků, přes které například potřebuje na místo přivést elektřinu. „Teď to vypadá, že se to ještě trochu zkomplikovalo. ´Eurotel´, tedy vlastně nově O2 se prý domlouvá s T–Mobilem, že by zesilovač fungoval pro oba operátory,“ poznamenal Janeček. To by jistě obyvatelé Mrákova a obcí v blízkém okolí ocenili. Nejčastěji tu prý využívají služeb bývalého Eurotelu, ale ani ten není v uvedené části Chodska ´všemocný´

„Ve Štítovkách, Mlýnečku nebo Novém Klíčově nechytíte signál prakticky vůbec, místy je tu úplně hluchý,“ tlumočil trápení lidí ze svých spádových obcí mrákovský starosta s tím, že podle dostupných informací zatím probíhají jednání mezi oběma jmenovanými operátory. „Více bychom se snad mohli dozvědět příští týden,“ dodal Janeček.