Na úplně první moštování v areálu v Komenské ulici v sobotu 17. září přišlo čtrnáct zájemců, kteří si nechali udělat mošt z pěti metráků jablek.

„Účast byla slabší než jsme čekali, lidi zřejmě odradil déšť," říká Josef Fidrant, předseda domažlické organizace Českého svazu zahrádkářů s tím, že loňský rok byl obecně slabší domažličtí zahrádkáři vymoštovali 22 metráků ovoce. „Normálně to je okolo 27 metráků," srovnává Fidrant.

Pro moštování jsou podle něj přirozeně nejlepší jablka, ale vhodné je přidat k nim i hrušky.

„Výsledný mošt je pak jemnější. Ale nesmí jich být moc, protože hruška má jinou strukturu než jablko a nevydrží tolik. V moštu by mělo být maximálně 20 procent hrušek," radí Fidrant.

Rovněž podotýká, že je důležité mít dobré prostředí pro uskladnění jablek.

„Jablka je zapotřebí přebrat, aby nějaké nebylo nahnilé, protože když je nahnilé jedno a uskladní se, chytnou hnilobu i ostatní. Proto jablka musí být čistá a nepoškozená," říká.

Cena moštování je u domažlických zahrádkářů tři koruny za kilogram, členové domažlické zahrádkářské organizace pak mají moštování o korunu levnější. Zbytky z ovoce, vymoštovaného v Domažlicích si berou myslivci a dávají je zvířatům do lesů.

Podle zahrádkáře Fidranta byla letošní sezona poměrně vydařená.

„Letos se daří červené řepě tu mám já sám hodně pěknou, dále se daří okurkám, rajčatům, bramborám. Jahod a malin jsem měl také dost. Ale na druhou stranu pomrzly broskve a meruňky, stejně tak jako na Moravě. Pomrzly mi i kanadské borůvky, ale třeba někomu jinému se zase urodily," usmívá se Fidrant. „Jablek a švestek mám hodně, ale padají ze stromů. Pod švestkou mám proto úplně modro, a to hlavně kvůli počasí. Letošní rok byl polosuchý, takže ovoce hnije na stromech. Není to všude, záleží samozřejmě na konkrétních místech. Tam, kde je vláha a spodní voda, je to lepší," říká zahrádkář a pokračuje: „Shodli jsme se na tom i s kolegy při schůzi, že letošní sucho úrodě moc nepomohlo. Sice poslední dobou několikrát zapršelo, ale to už je pozdě, protože všechno dozrává."

A čemu by se nyní měli pěstitelé na svých zahrádkách věnovat?

„Teď je čas na hnojení a rýpání. Věnovat by se zahrádkáři měli také jahodám, ty je potřeba přesadit nebo vystříhat. Prostě pořádně ošetřit. A samozřejmě by se měla sklidit zbývající úroda," vzkazuje Fidrant zahrádkářům. On sám si poslední zbytek jablek ponechal na zkapalnění do pálenice ve Starém Klíčově.

„Tam je vozím už 15 let, protože jablka hnijí a jsou dost oďobaná. Záleží samozřejmě na druhu, některá jsou velikáa chuťově výborná," zakončil.

Deset míst na Domažlicku, kde vám promění jablka na lahodný mošt:

Holýšov Holýšovší zahrádkáři moštují vždy v sobotu od 8 do 14 hod. až do odvolání. Bližší info na tel. 724 364 490.

Domažlice Domažličtí zahrádkáři moštují každou sobotu od 8 do 11 hod. až do odvolání v Komenského ulici.

Koloveč Kolovečtí provádí moštování každou sobotu od 9 do 12 hodin až do odvolání.

Starý Klíčov Mošt vám každou sobotu zhotoví od 8 do 12 hod. Moštovat se bude až do 15. října.

Horšovský Týn V tamní moštárně pod Fadisem moštují do 5. listopadu každou sobotu od 9 do 11 hodin.

Kdyně Kdyňští zahájili sezonu v pátek 9. září. Moštování ovoce bude probíhat každý pátek v době od 14.30 do 17.00 hodin.

Klenčí poprvé budou moštovat v sobotu 1. října. Poté až do odvolání každou sobotu, minimálně po celý říjen, vždy od 7 do 10 hodin.

Chodská Lhota Ve Lhotě se začalo moštovat od 17. září a bude se moštovat až do konce listopadu, zahrádkáři vám zhotoví mošt každou sobotu od 8:30 do 11:30 hod, kromě 1. října, kdy se moštuje již v pátek, a to od 16 do 17 hod. Bližší info na tel. 722 974 419.

Poděvousy Mošt vám každou sobotu od 17. září do 1. října zhotoví zahrádkáři od 7:30 do 10:30 hodin.

Pec pod Čerchovem Zahrádkáři v Peci pod Čerchovem moštují každou sobotu od 1. října do 15. října vždy od 8 do 12 hod.