„Jeho stav je špatný," shrnuje každoroční zpráva o mostních prohlídkách, kterou pravidelně vypracovává odbornice Naděžďa Hájková, která se specializuje na prohlídky mostů. Zatímco v minulých letech si některé domažlické mosty dokonce vysloužily označení havarijní stav, letos dopadl nejhůře právě most v ulici El. Krásnohorské s mírnějším hodnocením.

„Prohlídkou prošlo 20 mostů a lávek od Valchy u Havlovic až po most u CHVaKu," konstatoval místostarosta Stanislav Antoš. Domažlice v uplynulých letech investovaly do renovace více mostů. Opraven je například ten u penzionu na Valše, u havlovické prodejny nebo u CHVaKu. „Většina z prohlédnutých mostů si tak letos vysloužila označení 'velmi dobrý' nebo 'dobrý'," konstatoval Antoš.

Most u tenisových kurtů čeká zásadní oprava. „Na ni je již zpracována projektová dokumentace," připomněl Antoš. Přesný termín, kdy by se stavbaři měli pustit do opravy, není ještě stanoven.

V říjnu městská rada alespoň uložila Domažlickým technickým službám provést drobné údržbové práce. Kromě uklizení nečistot se tak nového nátěru dočkalo zábradlí.

V této lokalitě nejde o jedinou plánovanou velkou investici.
„Schválili jsme smlouvu na zpracování projektové dokumentace pro územní řízení a dokumentaci pro stavební povolení na rekonstrukci křižovatky sousedící s mostem – ulic Elišky Krásnohorské, Waldhegerova a Hruškova," uvedl místostarosta. Dokumentace vyjde městský rozpočet na 191 180 korun.

„Je dobře, že se na přístupovou cestu k sídlišti Kavkaz myslí. Žije tam hodně lidí, silnice je hodně využívaná," říká obyvatelka Jaroslava Bednářová.