Most u plaveckého bazénu a tři lávky v jihozápadní části města, jejichž stav kontrolní zprávy označují za neuspokojivé, opravami neprojdou.

„Nemá cenu je opravovat. Most bude stržen a s lávkami máme náhradní plán," konstatoval starosta města Miroslav Mach.

Most u zadní části plaveckého bazénu byl od jeho postavení na počátku 80. let koncipován jako dočasný po dobu stavby.

„Stále je veden jako provizorní. Zachováme ho po dobu rekonstrukce bazénu a pak bude stržen," nastínil plány starosta. Most neodpovídá normám, nemá potřebné místo pro rozhled řidičů, otočné křivky apod. Motoristé, kteří na něj chtějí vjet ve směru z Hruškovy ulice, musí najet do protisměru, aby si nadjeli a vytvořili si potřebný oblouk pro jízdní dráhu. Navíc už několik let auta přijíždějí k bazénu novým příjezdem od Palackého ulice, a most je tak využíván minimálně.

Sousední lávka pro pěší zřejmě na svém místě také nezůstane.

„Je na nelogickém místě. Výškově nevyhovuje a navíc lidé z ní vcházejí přímo do vozovky," popisuje starosta. S největší pravděpodobností dojde k výměně lávky za konstrukčně praktičtější a zřejmě i k posunu o několik metrů, aby rovnou navazovala na chodník od Palackého ulice.

Své dny má sečteny i lávka v ulici Npor. O. Bartoška. Suplovala chodník, který chyběl u sousedního mostu. Pro chodce bylo jeho přejití nebezpečné. Po jeho rekonstrukci v roce 2011 na něm široký chodník nechybí.

„Lávka vedoucí z malé louky přímo do silnice je tak už zbytečná," argumentuje Mach. Ve stádiu přípravy projektové dokumentace je plánovaná renovace lávky pod Brankou. I z ní chodci vstupují nebezpečně přímo do vozovky v Havlíčkově ulici.

„Musí se o kus posunout  a udělat nové břehy a nový nástupní prostor," dodává Mach.