V současné době je kolem domů travní porost a auta jsou zaparkovaná tak, jak se komu povede. Sídliště tak spíše připomíná vozový park. To se ale v budoucnu změní.

„Dnes je bohužel trend mít na domácnost jedno či dvě auta. V této oblasti se tak revitalizací bude řešit především potřeba parkování. Vznikne zde kolem šedesáti parkovacích míst včetně několika míst určených pro invalidy,“ řekl starosta Koutu na Šumavě Bohuš Havlovics tím, že projekt počítá s obnovou a úpravou pozemních komunikací a ploch kolem všech bytových domů v dané lokalitě. Vzniknou tak kvalitní komunikace, nové chodníky a myslí se i na obnovu zeleně.

Samotné stavbě však musí předcházet důkladná příprava.

„V první fázi se pustíme do revize kanalizace, vodovodu a osvětlení. Jakmile zjistíme současný stav sítí a dokončíme tuto kontrolní etapu, můžeme zahájit stavbu,“ pokračoval starosta s tím, že příprava stavby by mohla začít v příštím roce.

S finanční stránkou by mohly pomoci dotace, o něž obec hodlá požádat. Vše tedy musí být projekčně připraveno tak, aby obec mohla podat žádost ve chvíli, kdy se objeví vhodná výzva a dotační titul. Pokud vše půjde podle plánů, revitalizace sídliště by začala v roce 2022.