V provozu jsou lokomotivy parní, elektronické a dieselové ve velikosti HO, s reálnými zvuky skutečných lokomotiv. Kromě nich najdete i železniční modely a také malé muzeum, nově i model pendolina v provedení Českých drah.

„Modelům se věnuji už od mládí, byl to můj sen postavit si železnici. Od úterý mi na ní jezdí model nového pendolina s kamerou. Je ve stejných barvách jako originál, s kamerou na postu řidiče. Záběry z kamery pak lze vidět na obrazovce. Hned první den jsem tu měl na pendolino nával,“ konstatuje s potěšením Šimáček. Domažlická modelová železnice je známá po celé České republice. Přijíždějí sem proto lidé až z Moravy, aby mohli vidět modelovou železnici a také nově vznikající železniční muzeum.

„Modelovou železnici jsem začal stavět před třemi lety. Jezdí na ni koukat turisté z celé republiky. Často přijíždějí z Prahy, ale třeba i ze Zlína nebo Ústí nad Labem. Dokonce tady byla natáčet televize Nova,“ dodal.

„Do budoucna plánuji rozšířit trať. Celou jsem ji stavěl sám, jenom občas mi pomohli kluci,“ uvedl Šimáček.

Kromě sledování vláčků mají návštěvníci jedinečnou možnost prohlédnout si nově vznikající železniční muzeum.

„Najdou tady nejen nádražácké čepice, ale i označení z lokomotiv, různá světla, píšťalky, uniformy, písemné dokumentace, odznaky a pohledy. Pro mě je to všechno spíše koníček než práce,“ loučil se s námi sběratel Šimáček.

Autor: Deník/ Ondřej Baštář