RC-Truck Domažlice má za sebou premiérovou akci pro veřejnost, jíž byla sobotní celodenní výstava Domažlický modelář 2013 ve sportovní hale ve Fügnerově ulici.

Původní obavy, zda náplň výstavy zaujme veřejnost, se ukázaly jako liché.

„Přijeli jsme už v půl osmé, abychom všechno připravili," řekl nám předseda bolešinského modelářského klubu Josef Frána.

A jak pořadatelé halu na premiérovou výstavu nachystali?

„David to pojal velkolepě, je tu suprová organizace i prostředí, klobouk dolů," chválil Jan Klečka z Horažďovic, který přijel vystavovat RC kamiony a stavební stroje.

„Mám na výstavě letadla, s její úrovní jsem spokojený," uvedl Deníku Ladislav Davidovič z Chudenic.

Dobrá nálada byla vidět i na hlavním organizátorovi.

„Sešlo se hodně modelářů a de facto chodí i hodně návštěvníků. Jsme v půlce výstavy a doufám, že lidé přijdou i po obědě a výstava se jim bude líbit," přál si David Šmatera.

V hale bylo skutečně na co koukat – v pohybu byla vojenská a stavební technika, kamiony i of-roady a další modely. Za ochrannou sítí byla ve vzduchu k vidění polystyrénová letadla – pořadatelé prostě mysleli na všechno.

A třebaže byla právě doba oběda, o návštěvníky nouze nebyla.

„Moc se nám to líbilo, je to dobrý, ale mohlo by tu něco takového být častěji," řekl nám pan Miroslav z Domažlic, který vzal na výstavu manželku a dvě děti. A přestože o nic nešlo, nechtěl prozradit příjmení.

Zato další návštěvník tak učinil rád.

„Jsem Julius Nagy a jsem tady z Domažlic. Přišli jsme se podívat a musím říct – moc pěkné. Je to takový návrat do klukovských let, kdy jsem si hrál s autíčky," šibalsky prohlásil Nagy.

Nedalo nám nezeptat se, co se mu na výstavě, kde oči těkaly z jedné strany haly na druhou, líbilo ze všeho nejvíce.

„Všechno je to pěkné, ale ty stavební stroje, to je paráda! Možná se budete divit, ale mne ze všeho nejvíce zaujaly právě ony. Ti, co je řídí a nabírají s nimi písek. Jsou moc šikovní," prohlásil.

Domnívali jsme se, že stavebnictví je oborem, jemuž se věnuje. „Ale vůbec ne! Já jsem vyučený kuchař," ukojil naši zvědavost Nagy.

Snad nejdále to měli do Domažlic vystavovatelé ze 116. Panzer model klubu Wiking Postoloprty.

„Vůbec nelituji, že jsme přijeli. Je to velice povedená akce. Na to, že je to první ročník, je to perfektní. Řekl bych, že výstava má obrovský úspěch, je tady velká skupina modelářů se zastoupením kamionů, letecké i bojové techniky, opravdu je to vynikající akce. Jsme rádi, že jsme dostali pozvání a mohli jsme se výstavy Domažlický modelář zúčastnit," prohlásil za partu nadšenců Pavel Karas s tím, že pokud bude další ročník výstavy, rádi opět přijedou.