Do mateřské školy ve Vančurově ulici přišel Ježíšek letos o něco dříve. Tamní děti i jejich učitelky se radují z nového mobilního interaktivního displeje, který školka pořídila za podpory města Horšovský Týn.

„Interaktivní displej se rázem stal velkým pomocníkem při každodenní výuce," uvedla v Horšovskotýnském zpravodaji učitelka Zuzana Němejcová. „Je umístěn na pojízdném stojanu, který umožňuje snadnou manipulaci. U tabule může pracovat až deset dětí najednou. Nabyté vědomosti lze ihned sluchově i vizuálně ověřit, děti i učitelky tak získávají okamžitou zpětnou vazbu," vysvětluje s tím, že možnost volby jednotlivých programů podporuje nejen samostatnost dětí, ale i touhu po objevování.

„Děti ze všech čtyř tříd si už vyzkoušely, co všechno tabule dovede. Protože jsme zakoupili i několik výukových programů, mohli jsme si vybrat, jaké tematické oblasti se budeme věnovat," popisuje další z učitelek Alena Lechnýřová a pokračuje:

„Pohled z okna připomněl, že nastal podzim, a tak byla naše volba jasná. Programem zaměřeným na měsíc říjen nás provázela animovaná postavička ježka. Zadupali jsme si s ježečkem do rytmu, třídili jsme brambory, porovnávali velikost zeleniny, kreslili jsme podle fantazie, připojili jsme vozíky k traktorům, přiřazovali písmena a slova k obrázkům, vytleskávali jsme slabiky, počítali jsme a zpívali."

„Mateřská škola ve Vančurově ulici je v tuto chvíli jednou z několika mála mateřských škol v Plzeňském kraji, která s mobilním interaktivním displejem už pracuje," poznamenala na závěr Němejcová.

(seb, nem)