Ve vrtulníku letecké záchranné služby skončil mladý muž, který předtím delší dobu v autě ujížděl policistům navzdory tomu, že jejich služební vůz měl zapnutý maják i zvukové zařízení.
Rychlá jízda Renaultu pick–up po kolovečských ulicích vyprovokovala v pátek 28. března večer neznámého občana, který zavolal policii.
„Ve 20,48 hodin oznámil anonym na tísňovou linku 158, že v Kolovči poblíž základní školy jezdí nebezpečně a rychle Renault pick–up modré barvy. Na místo byla vyslána hlídka holýšovského obvodního oddělení. Při příjezdu na místo skutečně spatřila uvedený vůz, jak přejíždí z Tyršovy ulice do ulice Sportovní,“ uvedla policejní mluvčí Jaroslava Roubalová.
Hlídka pronásledovala renault podle vyjádření policie křížem krážem ulicemi Kolovče. Řidič měl snahu se v uličkách před policisty schovat. Nezastavil ani poté, co zapnuli maják a zvukové zařízení.
„Řidič na výstražné signály nereagoval. Dokonce ve chvílích, kdy se policejní auto k jeho vozu přiblížilo, se snažil blokovat cestu, aby ho hlídka nemohla předjet. Přejížděl ze své strany do protisměru a neumožnil policistům předjetí, aby ho následně mohli zastavit,“ líčí průběh pronásledování řidiče policejní mluvčí.
Auto, které uhánělo, jako by je řídil kdosi ne zcela při smyslech, se nakonec vydalo po kamenité cestě směrem k vodárně a pokračovalo k lesu zvanému Holec. Řidič nezvládl řízení a zhruba kilometr za obcí sjel z cesty a havaroval.
Policisté byli v té době zhruba 40 metrů za ním. Když dojeli na místo, poskytli mu první pomoc a zavolali lékařskou záchrannou službu a hasiče. Kvůli podezření na těžké zranění byl převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plz〜ni–Lochotíně.
„Policisté na místě zjistili, že 18letý mladík z Kolovečska řídil auto bez toho, že by k tomu měl oprávnění. Zákon tyto případy kvalifikuje jako trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest a v každém případě zákaz činnosti, o čemž rozhoduje soud,“ dodala Roubalová s tím, že policie čeká na zprávu lékařů, zda muž neřídil pod vlivem návykové látky.
V Kolovči jezdí řidiči přes obec rychle dost často.
„Vím jen z doslechu, že tady byla policie, neboť jsem nebyla v Kolovči. Rychlé jízdy automobilů po naší obci však nejsou ničím výjimečným, jsou celkem časté. Myslím si, že je to – a nejen tady u nás – určitý druh zábavy některých mladých lidí,“ řekla Deníku kolovečská místostarostka Jana Peclová.