„V letošním roce byla soutěž hodnocena všemi účastníky na výtečnou, negativem bylo pouze počasí, které nám příliš nepřálo,“ řekl nám k soutěži zástupce BESIPu pro Plzeňský a Karlovarský kraj Václav Ircing.

Domažličtí bojovali a zaznamenali kromě stříbrné medaile pro družstvo výrazné úspěchy i v kategorii jednotlivců. Zde získal Filip Jahn bronz, když dosáhl stejného počtu trestných bodů jako hoch na 2. místě, ale měl vyšší součet trestných bodů za pravidla silničního provozu a jízdu zručnosti. „Mohli jsme být lepší. Nepovedly se nám dopravní testy, měli jsme nervíky,“ řekl Deníku Filip Jahn z 6. C.

Spolu s ním závodili na krajské soutěži mladých cyklistů Martin Vlk (6. C, v jednotlivcích 11.), Jaroslava Havlovicová (6. A - 13.) a Denisa Šimonová (6.C - 22.). Na soutěž cyklistů je výborně připravila a doprovodila učitelka Lenka Anderlová. Druhému zástupci našeho okresu, družstvu Masarykovy Základní školy Kdyně, se ve II. kategorii soutěže tak skvěle nedařilo a muselo se spokojit se 7. místem. V jednotlivcích byla Andrea Halamová 15., Jan Velek 17., Lucie Mlnaříková 27. a Jakub Farkaš 28.