Uběhnout dvoukilometrovou kopcovitou trať (ve Lhotě aby člověk kus roviny pohledal) byl pouze jeden úkol a v cíli bylo na mnohých vidět, že jim dal docela zabrat. Pro splnění dalších osmi úkolů bylo nutno zapojit hlavu (určení topografických značek, azimutu a zaměření kostela na mapě, obvázání „zraněného“ nebo hasební kvíz), případně přesnost (střelba ze vzduchovky na dřevěné špalíky), obratnost (zdolání lávky a stěny, stočení a rozhození hadice, napojení proudnice).

Každá věková kategorie soutěžících se hodnotila zvlášť, spolu s dorostenci to bylo osm kolonek ve výsledkové listině a ke cti pořádajícího SDH Ch. Lhota nutno říci, že soutěž pod vedením Josefa Tvardíka, vedoucího kroužku místních mladých hasičů, proběhla korektně.

Hladký průběh akce zajišťovalo 30 lidí – startem počínaje (časy měřil starosta obce František Jílek a Miroslav Jäger) přes kontroly na stanovištích (obvazování kolena nebo ruky kontrolovaly Martina Pillmaierová a Lucie Pácaltová), počítačové zpracování výsledků Zbyňkem Panošem a předávání cen starostou sboru Josefem Stuiberem konče.

Ti všichni (včetně nejmenovaných) by se mohli spolu se soutěžícími postavit na stupně vítězů. Ty jsou nicméně určeny závodníkům, a tak vyjmenujme alespoň první z každé kategorie.

VÝSLEDKY (věk. kategorie):
6-8 let: Tereza Jägerová,
⋌Chodská Lhota
9 let: Miroslav Černý, Dlažov
10 let: Pavel Sloup, Dobřany
11 let: Zbyněk Kováč, Ch. Lhota
12 let: Josef Navrátil, Domažlice
13 let: Gabriela Wiesnerová,
⋌Chodská Lhota
14 let: Tomáš Vlasák, Chudenín
Dorost: Markéta Tichá,
⋌Týnec u Klatov

Výsledky jednotlivců pak určily pořadí družstev. Nejpříjemnější na tom bylo, že pohár zůstal ve Lhotě.

„Letos je to jedenáctý ročník a dosud byly poháry putovní. Rozhodli jsme se, že je letošním vítězům necháme a pro příští rok připravíme nové,“ řekla nám Hana Tvardíková, když do minibločků přiložených ke dvěma pohárům zapisovala jména vítězů.

Dlužno také dodat, že pohár pro jednotlivce putuje do hasičárny v Chodské Lhotě zásluhou třináctileté Gabriely Wiesnerové, která měla absolutně nejlepší čas ze všech soutěžících.

Autor: Zdeněk Huspek