Úkolem patnácti finalistů je připravit naživo svůj originální recept zdravé, chutné a originální svačinky za použití výrobků Rio Mare. Na vytvoření moderní tuňákové svačinky mají časový limit 20 minut. Porotci budou hodnotit nejen chuť a přípravu, ale také nápad a foodstyling.

O nejlepších soutěžících bude rozhodovat odborná porota složená z garanta soutěže Mistra kuchaře Vladimíra Picky, šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále a šéfkuchaře kuchařského studia Atelier Culinary Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a foodbloggerka Eva Ehrenbergerová. Finálovým kolem provede soutěžící herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

I letos bude do hlasování zapojena veřejnost, která na facebookových stránkách Rio Mare Česko udělí „Cenu veřejnosti“ v hodnotě 5 000 Kč v tuňákových produktech. Hlasování bude probíhat od 26. do 30. listopadu. Facebooková stránka nabídne rovněž živý finálový přenos. Velké finále se koná v úterý 4. prosince 2018 v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

Anna Peštová, Střední odborné učiliště Domažlice, Závin z listového těsta plněný dýní a tuňákem Rio Mare.
Suroviny na 4 porce: 3 konzervy tuňáka Rio Mare Natura, 400 g listového těsta, 250 g dýně, 2 lžíce másla, 3 lžíce krájené bílé cibule, lžíce krájené slaniny, lžíce strouhané goudy, 1 vejce, lžička dýňových semínek, 80 g červené cibule, lžička třtinového cukru, lžíce červeného vína, sůl a pepř.

Postup: Rozválíme si listové těsto. Na pánvi si orestujeme cibuli a slaninu, podusíme s nahrubo nastrouhanou dýni a přimícháme tuňáka Rio Mare Natura a goudu. Směs necháme vychladnout, naplníme do těsta, potřeme vejcem, posypeme semínky a pečeme ve vyhřáté troubě na 220 °C přibližně 10 min. Červenou cibuli nakrájíme na plátky, orestujeme na másle, přidáme třtinový cukr, přilijeme červené víno a dvě minuty provaříme.