„Tam, kde byly dříve převlíkárny a vstupní hala, se teď vrší stavební suť a odpad," popisuje Annette Malterer-Reichenberger z tamní radnice.

Postranní zdi jsou už stržené, a tak se nabízí přímý pohled zvenku do prostor, kde byly dříve slané lázně. Na svém místě už není ani oblíbený tobogán.
„V místech bývalého plaveckého bazénu budou nové postaveny sprchy a převlékárny. Pod nimi bude prostor pro skladovací prostory. Už na podzim bude hotová nová střechy," shrnuje vedoucí bazénu Wolfgang See.

Místo  odpočívajících hostů se nyní po dřívější relaxační části prohánějí malé bagry se sbíječkami.

Nedotčen nezůstane ani spodní bazén. „Strhává se, aby se v těchto místech mohly připravit dvě pětadvacetimetrové plavecké dráhy," uvádí Wolfgang See s tím, že budou mělčí – hloubka bude dosahovat 1,80 metru.

Na práce kromě techniků dohlížejí i statikové a architekti.

„Doteď probíhají stavební práce podle harmonogramu. Instaluje se topení, aby se na zimu nemuseli práce přerušit," doplňuje šéf bazénu. Právě přes zimu budou vybetonovány zmíněné plavecké dráhy.

„Tím bude zajištěno, aby beton mohl půl roku schnout," doplňuje See.

„Technika bude instalována tak, aby práce skončily do konce příštího roku či těsně na začátku roku 2015 tak, aby na jaře 2015 mohl být obnoven provoz v přestavěném areálu," dodává Wolfgang See.

„Do Waldmünchenu jsem jezdila ráda kvůli plavání a slanému bazénu. Měla jsem i permanentku. Kredit z ní mám naštěstí převedený a budu ho moci využít po znovuotevření. Docela jsem zvědavá, jak bude bazén vypadat," říká Kamila Gobrová, jedna z pravidelných návštěvnic