"Míša se vrátila včera po deváté večer. Jsme nesmírně šťastni, že ji máme doma. Velmi jsme se o ní báli. Jménem rodiny děkuji všem, kteří se do pátrání po naší dceři zapojili," říká Míšin tatínek Karel.

Po dívce tři dny pátrali policisté, kterým pomáhali i Míšini kamarádi z kdyňské pionýrské skupiny Safír, jejíž je členkou.

"Jsme šťastni, že je Míša na světě a že je v pořádku. Opravdu jsme se o ni moc báli," řekla za pionýry Pavla Tochorová.

Míša zřejmě odešla kvůli problemům s třemi spolužačkami. V den jejího odchodu z domova se podle rodičů do školy velice těšila. "Měla odevzdávat učebnice a odpoledne jít s kroužkem na opékání vuřtů. Její odchod z domova musel být šílený zkrat, nikdy s ní nebyly žádné problémy a vždy na ni byl spoleh," říkají.

"Míša dorazila v úterý ráno ke škole, ale bála se vejít. Nebylo to kvůli učení, ale nejspíše kvůli špatným vztahům ve škole. Vrátila se proto domů, sbalila si jen karimatku, nůž na přežití, její KPZ (krabičku první pomoci), ešus, pár kousků prádla a tepláky. K jídlu měla jen obložený rohlík a půl litru pití. Po sbalení vyrazila po cyklostezce ke stanici autobusů Nové Dvory (Bílka) a tam odtud odjela do Domažlic, kde se ztratila. Doma nechala i mobil, aby prý nemohla být zaměřena," popsali Míšin odchod rodiče.