„Ještě do loňské sezony jsme měli dva oddíly, kromě oddílu mužů jsme ještě měli oddíl ´starých pánů´. Ten jsme nyní bohužel pro nedostatek starších hráčů museli zrušit,“ lituje místopředseda klubu Jaroslav Úterský.

Mířkovští jsou v současné době na druhém místě tabulky okresní čtvrté třídy a doufají, že se jim podaří opětovný návrat do třetí třídy.

„Podařilo se nám získat pět mladých hráčů z Mířkova, kteří hráli za žáky a dorost v Horšovském Týně, tak doufáme, že se nám brzy podaří postoupit do vyšší soutěže,“ říká místopředseda.

Mířkovští trénují na hřišti a v okolí obce, navštěvují také halu v Horšovském Týně.

„Místní hřiště nám vyhovuje, máme i kabinu, kde nechybí sprchy a sociální zařízení, ale rádi bychom ve spolupráci s obcí vybudovali nějakou kulturně–sportovní budovu, ve které bychom mohli mít klubovnu, která nám momentálně chybí,“ přeje si Úterský. Dodává, že jedině obecní úřad drží mířkovský fotbal nad vodou.

„Fotbal je na vesnici jedno z mála společenských vyžití. Je těžké získat mladé lidi pro fotbal, mají dnes samozřejmě jiné zájmy a jsme proto rádi, že se nám podařilo získat zpět mladé hráče z Mířkova. Fotbal se sice dá udržet na hráčích, které nakoupíme z okolních obcí, ale ti k ke hře potom bohužel nemají takový vztah a to je poznat,“ poznamenal Jaroslav Úterský na závěr.