„K návštěvě Domažlic se rozhodl mimo jiné poté, co minulý týden nevyšla jeho kolegovi, ministru kultury Václavu Jehličkovi,“ informoval Deník Stanislav Antoš, který ministra spolu s předsedou okresní organizace ´lidovců´ Janem Kadlecem na domažlickém náměstí vítal.

Ministrovi, který se zdržel v Dětském domově ve Staňkově, pak ´zatroubil´ domažlický ponocný Roman Holub.

„Mám troubit pátou, když už je skoro půl šesté?“ ptal se ponocný Holub Čunka.

„Klidně zatrubte čtvrtou, kdy jsem sem měl správně přijet,“ opáčil mu ministr s tím, že ho děti ze staňkovského domova ani nechtěly pustit.

„Ptaly se mě na věci, jako jestli nosím puntíkaté ponožky, měly hodně zajímavé otázky,“ dal čekajícím k dobru ministr Čunek.

U příjezdu ministra nemohl chybět ani starosta Domažlic Miroslav Mach s místostarostou Pavlem Wolfem, kteří uctili na radnici ministra chodskými koláči a chlebíčky.

V obřadní síni se ministr dozvěděl od starosty Macha zajímavost z historie budovy městského úřadu, kterou nechala postavit spořitelna a po stu let přešel dům do vlastnictví města. „To se divím, že to za komunistů takhle fungovalo,“ podotkl Čunek.

Po krátkém pobytu v obřadní síni doslova se svým doprovodem vyběhl na věž, aby si Domažlice prohlédl shůry. Z věže jeho kroky vedly do domažlické pivnice na koutské pivo. Okusil černé i světlé a o jeho chuti se před námi vyjádřil pochvalně.