Když se v malé vsi Křenovy v roce 2006 otevíralo nejmenší muzeum v republice – muzeum vah, bylo v něm pouhých osmnáct exponátů, které většinou přinesli sami obyvatelé Křenov. Od té doby se však počet vah několikanásobně zvýšil, muzeum se i nadále neustále rozrůstá, exponáty se obměňují, objekt navštěvují jednotliví zájemci i celé zájezdy.

V miniaturním muzeu, bývalém vážním domku, najdeme například obchodní váhy, kuchyňské váhy se závažími z první republiky, váhy nádražní, lékárnické, kojenecké, váhy na mléko či poštovní váhy na dopisy.

Zajímavým exponátem je i samotné muzeum, které ukrývá mechanizmus zemědělské váhy a dokáže zvážit i auto nebo autobus, který se postaví na plochu před muzeem.

Prohlédnout si expozici a společně s Křenovskými oslavit jeho páté narozeniny můžete již tuto sobotu 28. května. Oslava výročí minimuzea se koná od 17 hodin, o půl hodiny později začne program pozdravem starosty obce a zdravicí čestných hostů, následuje ohlédnutí za pětiletým působením minimuzea vah. Od 18 hodin vystoupí hudební skupina Centrál, od 19.30 je připraveno vystoupení kouzelníka a o půl hodiny později dokonce i vystoupení fakíra. Oslavy zakončí ve 22 hodin velký ohňostroj. V průběhu oslav nebude chybět občerstvení - připraveny jsou klobásy, grilované maso i točené pivo.