Galerie sídlí v bývalé prodejně. V útulné místnosti s dřevěným obložením najdeme všechna zajímavá díla, která provozovatelka galerie Dana Soukupová vykouzlila vlastníma rukama z drátu – drátkované šperky, ošatky, svícny, věšáky, lampy, odrátkovanou keramiku, adventní věnec či pomlázku i nejrůznější dekorace včetně velkých působivých drátěných plastik, jako je páv či zátiší se žábou na jezírku s lekníny.

Do její minigalerie zavítají návštěvníci hlavně o sezoně, případně si tam najde cestu parta cyklistů nebo i předem objednaná výprava.

„Lidé často říkají, že mám takový 'vzpomínací' krámek. Přijdou sem, rozhlédnou se a připomenou si spoustu věcí, které měly jejich babičky," říká Soukupová.

„Často si mě lidí najdou s tím, že ode mě chtějí odrátovat hrnec, dělám repliky starých věcí po babičce, nedávno jsem ale dělala třeba i velký zdobný koš na růže nebo obraz – drátkované kočky v rámu," popisuje některé ze zakázek, ke kterým se dostane.

Drátenictví se věnuje už dvanáct let.

„Vždy mě bavily ruční práce, háčkovala jsem, vyšívala, pletla košíky. Nejdřív jsem to zkoušela sama podle návodů z časopisů, v roce 2006 jsem pak začala jezdit do Zadní Třebáně k Petru Musilovi, kde jsem se vyučila drátenicí," popsala své začátky.

Má za sebou již celou řadu úspěšných výstav u nás i na Slovensku, kde řemeslo drátenictví údajně vzniklo.
Své znalosti si nadaná drátenice nenechává pro sebe, ale předává je zájemcům na příležitostných kurzech drátkování. Vyzkoušet si ho mohou i návštěvníci její galerie.

„Odrátovat jde skoro všechno. Někdy je to ale náročné, ruce bolí a často mívám i puchýře," říká Soukupová a s tím, že zatímco drátkované vajíčko či zvoneček dokončí za hodinku nebo dvě, na drátěném pávovi či jezírku pracovala až dva měsíce. Své výrobky pak jezdí nabízet i na nejrůznější trhy.

Návštěvníci mohou každý všední den navštívit galerii od 11 do 16 hodin (ve čtvrtek od 13 hodin), případně i jindy po domluvě, pokochat se krásnými exponáty, koupit si některé z děl, či si pouze přijít pro radu nebo inspiraci.