„Mám ráda zvířata a chci pomáhat tam, kde je to potřeba. Doma jsme měli hospodářství a už od mala jsem byla vedena k lásce ke zvířatům, ať ze strany rodičů nebo prarodičů. Teprve v létě jsem zjistila, že je tady v Horšovském Týně záchytná stanice, ve které jsou pejsci bez domova, kteří se tam dostali vinou lidské krutosti – ano, jinak to nenazývám," říká Eliška Nevidzanová.

Když může, sama chodí po práci a před prací do horšovskotýnské stanice pomáhat jako dobrovolnice a ví, jak náročné může být starat se o psy bez domova. Proto se rozhodla pomoci i jiným útulkům a spolkům a zorganizovala sbírku.

„Asi nepomůžu všem, ale alespoň to málo bude stačit k tomu, aby měli pejsci krásné Vánoce," říká dívka.
Prostřednictvím sociální sítě oslovila útulky, které už delší dobu sleduje, a ví, jakým způsobem fungují a pomáhají psům. Pomoc by tak měla putovat do útulku U Šmudliny v Tachově a ke spolkům HAFo naděje, Čivava v nouzi a Psí štěstí.

„Zeptala jsem se jich, co potřebují. Odpovědi byli jasné a stručné a taky dodali, jak je pěkné, když jim chce obyčejný člověk jako já pomoci. Běží u nás různé sbírky na pomoc dětem nebo starým lidem v domovech, tak proč nepomoci i těm našim čtyřnohým přátelům, kteří nemají domov? Pojďme jim společně udělat pěkné Vánoce," vyzývá Nevidzanová.

Jak pomoci:

Vánoční sbírka pro opuštěné psy potrvá do tohoto pátku a její organizátorku Elišku Nevidzanovou můžete kontaktovat na telefonním čísle 731 506 758.

Můžete darovat například deky, stará povlečení, psí konzervy, pamlsky, hračky, čistící prostředky nebo cokoli jiného, co byste chtěli psům věnovat. Pro nahromaděné dary si organizátorka přijede, případně je můžete po domluvě přivézt sami.