„Voda je živel a děti z vody přicházejí na svět. Voda pomáhá uvolňovat napětí i stres. I postižené dítě, které se spřátelí s vodou, vychutná slastný pocit stavu beztíže a bezbolestný pohyb ve vodě,“ říká Jaroslava Hlaváčková z občanského sdružení, které se v bazénu věnuje celoročně zdravým i postiženým dětem.

Voda je prostředím, které umožňuje právě tělesně hendikepovaným na chvilku zapomenout na obtížný pohyb ´na suchu´ a užít si radovánek stejně, jako jejich zdraví kamarádi. „Skotačilo se v bazénu, hráli jsme nejrůznější hry a všechny děti doslova ruku v ruce tančily v maskách okolo bazénu,“ dodává Hlaváčková s tím, že co se ´vodníčci´ dosud naučili ve vodě, předvedli nejen čertovi, andělovi a Mikulášovi, ale i svým rodičům. Na rozloučenou pak mikulášské trojici chlapci a děvčata s rodiči zatančili a zazpívali koledy.

„Bylo to moc pěkné, zúčastnilo se hodně dětí, které se po plavání převlékly za vodníky, princezny a čertíky. Dokonce tam byla i krásná břišní tanečnice,“ pochvalovala akci Jana Šestáková, která mezi ´vodníčky´ dochází s hendikepovaným synem Martinem už pět let. „Už se těšíme na vánoční zpívání, které bude 22. prosince od 16 hodin na Spálenci,“ zakončila Šestáková.