VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikuláš letos projede Domažlicemi bezpečně

Domažlice – Spodní část náměstí bude letos uzavřena, aby návštěvníky neohrožovala projíždějící auta.

4.12.2015
SDÍLEJ:

Návštěva Mikuláše, čertů a anděla na domažlickém náměstí.Foto: Deník/ Josef Babor

Zítra v podvečer projede domažlickým náměstím Mikuláš v kočáře taženém koňmi. Tradiční akce se těší značné oblibě, v minulých ročnících však vzbudila i vášnivou debatu.

Především proto, že příjezd Mikuláše na nijak neuzavřené domažlické náměstí se odehrál za plného silničního provozu, automobily jezdily bez ohledu na dav a mohly tak ohrozit přítomné děti i dospělé.

Kritika padala i na domažlickou radnici za nedostatečné zajištění, ta však oponovala, že město se na pořádání akce nepodílí a nebylo o ni oficiální cestou informováno.

„Nebylo to zrovna příjemné. Na náměstí velký dav, kočár, pobíhající děti, strašící čerti, chaos a do toho klidně jezdí auta. Někomu se mohlo něco stát. Byla to krásná akce, ale uzavřít na dvě hodiny nemůže být přece takový problém. I když si o to organizátoři nepožádali, nevím, proč to radnice nemohla udělat, vždyť ví, že se akce koná každý rok na Mikuláše," stěžovala si loni obyvatelka Domažlic Markéta Švejdová.

„Pokud vše shrneme, tak město se k této akci rádo přihlásí, ale musí včas vědět, že se uskuteční, a musejí být stanovena jasná pravidla pro její průběh," uvedl tehdy místostarosta Domažlic Stanislav Antoš.

Po výměně názorů by však v letošním roce akce měla probíhat mnohem spořádaněji. Pořadatelé stihli včas akci nahlásit a vyběhat si potřebná povolení, dolní polovina domažlického náměstí proto bude zítra od 13 do 19.30 hodin uzavřena pro automobily a návštěvníky mikulášské nadílky by tak nemělo nic rušit.

Samotná akce se bude odehrávat u kašny, zde bude už od 13 hodin umístěn stánek s občerstvením, první řinčení řetězů a hudba zazní už od 16 hodin, v 16.30 se pak děti mohou těšit na příjezd Mikuláše a sladkou nadílku. Program zpestří chrlením ohňů i skupina Fireflies.

Město Domažlice pořadatelům finančně přispívalo na cukrovinky pro děti už v minulosti. V letošním roce si však pořadatelé řádným způsobem zažádali o grantovou podporu a radnice uvolnila na akci dvanáct tisíc korun z grantu Podpora významných počinů.

„Každá koruna nám pomůže, i za grant od města jsme rádi, ale popravdě jsme doufali, že dostaneme více. Chtěli jsme pro děti udělat mnohem větší šou, mít i pódium, televizi, více sladkostí a celkově uspořádat pro lidi zajímavější akci," uvedla Schröpferová. Mikulášská akce pořadatele vyjde řádově na tisíce korun, ať už jde o nákup sladkostí pro děti, pronájem kočáru a koní, zábranu náměstí, poplatky OSA a další. „Je to každý rok náročnější. Nic z toho nemáme, masky kupujeme všichni na vlastní náklady, ale snažíme se udělat něco hezkého, tak snad se to lidem bude líbit," dodala Schröpferová, která sama v sobotu vystoupí v roli anděla. Na závěr poděkovala všem sponzorům, kteří akci ochotně podpořili.

Autor: Stanislav Šebek

4.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Domažlice – Městská policie s Městskou radou seniorů připravují projekt Domažlická senior akademie.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení