Mikroregion Radbuza, jeden ze svazků obcí v Plzeňském kraji, oslavil 23. března již 10. výročí od svého založení. Na pátek 19. a sobotu 20. června plánuje oficiální oslavy s bohatým programem.
Mikroregion dnes tvoří 25 členských obcí a dvě obce přidružené, což je 38 tisíc obyvatel ze tří okresů. Jedná se především o menší obce, které nemají možnost samy financovat velké investiční projekty a prezentovat samy sebe v oblasti cestovního ruchu.

Po celou dobu svého působení se obce Mikroregionu Radbuza snaží především o zlepšení životního prostředí, cestovního ruchu a kulturního zázemí, což dokazuje i jeden z největších dokončených infrastrukturních projektů v Plzeňském kraji, známý pod názvem „Čistá Radbuza“, v rámci kterého se obcím mikroregionu podařilo vybudovat či zrekonstruovat infrastrukturu pro čištění odpadních vod v celkem devíti obcích ležících na řece Radbuze.

K příležitosti 10. výročí založení vydal Mikroregion Radbuza pamětní předměty jako například Výroční turistickou známku, oficiální dopisnici s privátním přítiskem nebo archivní bílá vína.

Pro občany a významné hosty mikroregionu se v pátek a v sobotu ve městě Stod uskuteční oslavy.

V pátek 19. června vystoupí v podvečerních hodinách v areálu letního kina kapela Sto zvířat a V3SKA.

V sobotu 20. června se v dopoledních hodinách uskuteční fotbalový zápas statutárních zástupců Plzeň-jih proti Chodsku a dále se můžete těšit i na vystoupení uměleckých škol z jednotlivých obcí a dále na kapely jako ABBA Stars či KT band.