Sportovci z TJ Spartak Klenčí oslovili zastupitelstvo městyse kvůli odprodeji pozemku o rozloze zhruba 400 metrů čtverečních.

„Spartak se na nás obrátil, abychom převzali objekt, který má na Čerchově. Vyjádřili jsme se, že ho nechceme, Spartak dává návrh na odprodej pozemku, aby mohl s objektem nakládat," vysvětlil tento týden na jednání zastupitelstva starosta Karel Smutný.

„Nelíbí se nám, že pozemek i budova mají různé majitele. Chtěli jsme s tím něco dělat, minule jsem nastínil, že budovu převedeme na obec, ale to se nesetkalo s ohlasem. Obec by to bezúplatně možná akceptovala, což ale není prosaditelné ve Spartaku. Převést objekt za úplatu na městys zase neprošlo tady," poznamenal místostarosta Lubomír Kulík, který usedl v zastupitelstvu právě za klenečské sportovce a je místopředsedou Spartaku.

„Pozemek chceme koupit za běžnou cenu," doplnil s tím, že Spartaku nedořešené majetkové vztahy působí problém.

Starosta navrhl vyhlásit záměr prodeje, načež se v klubovně hasičské zbrojnice, kde se jednání konalo, rozproudila živá diskuze, do níž se zapojil i občan s tím, že prodejem by městys ztratil jakýkoliv vliv na Čerchově.

„Výhledově, tuším od roku 2015, bude muset dojít k sjednocení vlastníka objektu a vlastníka pozemku," podotkl Smutný. Posléze připojil zastupitel Jiří Anderle protinávrh nevyhlašovat záměr.

Pro alternativu nevyhlašovat záměr prodeje byli dva zastupitelé, šest bylo proti a dva se zdrželi. Pro prodej se zvedlo šest rukou, dva členové zastupitelstva byli proti a dva se zdrželi hlasování.

Návrhy tedy neprošly, neboť ani jeden neschválila nadpoloviční většina ze 13 zvolených zástupců občanů městyse. Tamní TJ Spartak tak nadále zůstala ´ve slepé uličce´.

„Nebyl jsem si jistý, zda prodej pozemku projde. Ve vztahu k Čerchovu zaznívá už 20 let plané mluvení politiků, že se tam cosi změní. Náplní Spartaku je hlavně sport, takže ještě nevím, jak záležitost budeme dál řešit," okomentoval včera výsledek středečního jednání místopředseda TJ Spartak Klenčí.