Zařízení by mělo sloužit k lepší informovanosti široké veřejnosti prostřednictvím moderních technologií. Ve městě byly nainstalovány dva samoobslužné kiosky. Větší s úhlopříčkou cca 122 cm je umístěn na veřejném prostranství u fontánky Nabburg park a menší o velikosti uhlopříčky cca 80 cm na místě dřívější úřední desky – v podloubí u informačního centra.

Elektronické úřední desky a kiosek.

Obě zařízení jsou pod dohledem kamerového systému města. Nejdůležitější funkcí zařízení je možnost nahlížet na všechny aktuálně zveřejněné dokumenty tak, aby byla splněna zákonem stanovená povinnost o vedení úřední desky a její zpřístupnění denně po celých 24 hodin. Navíc není omezena plochou, což je výhoda oproti fyzické úřední desce, kde byl prostor značně omezen, a to při dnešním objemu zveřejněných dokumentů přináší někdy problémy.

Nejde však jen o vyhlášky. Jako bonus je zpřístupnění a možnost prohlédnout si webové stránky města a kalendář aktuálních kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných ve městě a blízkém okolí. V této souvislosti nabízí Město Horšovský Týn místním spolkům a organizacím, pokud budou mít zájem o propagaci akcí pořádaných pro veřejnost, možnost zasílat informace na e-mail města: posta@muht.cz.

Jaroslav Čedík