„Učinili jsme tak s ohledem na to, že byl v současném zadávacím řízení jediný účastník,“ uvedl místostarosta Zdeněk Novák (SPMD). Ten nabídl své služby za více než 270 milionů korun, což byl hlavní argument, proč Město jako zadavatel nynější tendr zrušilo. Souhlasili s tím i zastupitelé na svém zasedání v minulém týdnu.

Rada města teď v úterý schválila zadávací dokumentaci k nové veřejné zakázce. Hlavní změnou v ní je, že stavbaři mohou pracovat kontinuálně bez přerušení. Původní záměr počítal s tím, že své práce rozloží do několika prodloužených letních odstávek. To je však náročné zadání, které mnohé firmy odradilo.

Do 24. dubna by se tak teď měli přihlásit uchazeči o novou veřejnou zakázku. „Nyní jde o 14 měsíců kontinuálních prací bez přestávky,“ potvrdil Novák.

„Pokud všechno proběhne hladce, práce by mohly být zahájeny v červenci a celá akce by měla být dokončena v srpnu 2019,“ popsal nejoptimističtější variantu místostarosta.

Město počítá i s tím, že by v příštím školním roce v případě uzavření bazénu na své náklady zajistilo dopravu sportovců z plaveckého oddílu na tréninky do jiného zařízení.