Pět desítek účastníků výletu se na vrchol Hoher Bogenu dostalo lanovkou z Neukirchenu. O půl kilometru dál je přivital otevřený německý vojenský areál a navíc měli možnost si prohlédnout vojenskou, 82 metrů vysokou pozorovací věž od sklepa až po vrchol.

Kromě uvedené věže střežila v dobách ´železné opony´ pomezí kapitalismu a socialismu na tomto vrcholku v pásmu Hoher Bogenu ještě pozorovací stanoviště Američanů a Francouzů.

Výletníci měli možnost prohlédnout si prostory věže od kotelny a technického zázemí, které ukrývalo také dvanáctoiválcový agregát na výrobou elektřiny i síle stovel koní, přes ´ložnice´ a sociální zázemí obsluhy.

Na věž, jejímž sedmém patře se nacházelo pozorovací stanoviště, vystoupali po točitém schodišti. většina účastníků ´prozkoumala´ i ochoz stanoviště.

Skutečně velkým zážitkem byl pro ty odvážnější stometrový ´skluz´ z 9. patra věže ve speciálním kovovém korytě poté, co se pokochali krajinou. Rozhodně byl tento způsob ´sestupu´ z věže o hodně rychlejší než návrat po schodech.

Pro ty, kteří se výletu nezúčastnili, další snímky najdete pod názvem "Hoher Bogen - věž uvnitř" ve fotogalerii.