"Program nabízíme od roku 2018, kvůli covidu jsme jej museli ale přerušit, nyní se k této zábavně-vzdělávací akci vracíme," řekl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška. Jako první navštívili nemocnici letos v lednu žáci 5.C a 5.A domažlické Základní školy Komenského, kteří zároveň přinesli i plyšové hračky, se kterými si nehrají. Ty pak nemocnice rozdává nejmenším dětským pacientům za jejich statečnost. Plyšáky přinesli už dříve také žáci 3.A ze ZŠ Komenského.

„Děti napřed absolvovaly přednášku o poskytnutí laické první pomoci, jejíž součástí byla také ukázka, a pak si mohly ošetření sami vyzkoušet na figuríně,“ říká manažerka kvality a koordinátorka projektu Monika Hubáčková s tím, že mladší děti si zkouší oživování, jako je třeba masáž srdce, na velkém plyšovém medvědovi. Od toho i název projektu. „Dále si žáci domažlické školy vyzkoušeli volání na záchranku, poté si prohlédli dětské oddělení, kde se seznámili s různými přístroji, jako je fonendoskop, naučili se, jak se měří glykémie a další vyšetření, a podívali se také na radiodiagnostické a rovněž měli možnost se seznámit s průběhem vyšetření a k čemu jsou potřebná.“ Po skončení kurzu dostal každý školák certifikát Mladého zdravotníka.

Zdroj: Youtube

Kurz nabízí Domažlická nemocnice i dalším školám a třídám. „Pokud by byl zájem, mohou mne kontaktovat i další učitelé a dle kapacit se pokusíme najít postupně v průběhu roku nějaký termín,“ říká manažerka kvality a doplňuje, že nemocnice podobně jako před pěti roky připravuje i verzi pro mateřské školy.