Hned tak někdo se nemůže pyšnit oficiálním titulem, který získala v sobotu v Meclově Petra Frčková – Miss Šlapka. Stalo se tak v rámci recesistického závodu, Billiard clubu Meclov pod názvem Staré kolo také jede.

Před meclovskou hospůdkou – místním ´Hiltonem´, se sjelo 26 vyznavačů starých kol a legrace, mezi nimiž bylo okrasou šest žen.

„Trasa je Meclov, Mašovice. Tam je to číslo domu 13. Připomínám to, abyste nezabloudili, jinde byste nic nedostali,“ připomněl účastníkům jízdy prezident klubu Milan Topinka tradiční ´občerstvovnu´ ve svém vlastním domě.

Tam na zchvácené cyklisty čekalo několik druhů nápojů i něco k zakousnutí. Původně plánovaná zhruba čtvrthodinová zastávka se v Mašovicích – ostatně jako vždy – protáhla.

A zatímco harmonikář vyhrával a cyklisté jedli a pili, meclovského Miroslava Flosmana zaměstnávala svářečka, s jejíž pomocí upevňoval ke svému kolu uraženou šlapku.

Meclovští tradičně vyhlašovali vítěze jízdy.

„První místo mezi muži získal Václav Poucha, mezi ženami Markéta Flosmanová. Titul Miss šlapka náleží Petře Frčkové a jako nejlepší kolo bylo vyhodnoceno to, na kterém jel Martin Rauš z Klatov. Na vůbec nejhorším kole jel náš prezident,“ uvedl Deníku výsledky viceprezident klubu Zdeněk Martínek.